Eğer çok aç hissediyorsanız yatmadan önce pişmanlık duymadan tüketebileceğiniz yiyecekler :

Bugünkü yazımızda, yatmadan önce vücudunuza veya dinlendirici uykunuza zarar vereceğinden endişe etmeden güvenle yiyebileceğiniz çeşitli yiyeceklerin de aralarında bulunduğu yararlı bilgiler seçtik:

Uyumadan önce ne yenir ve neden?

Birçok uzman uykudan önce yemek yemenin son derece zararlı olduğu görüşündedir. Bunun temel nedeni, yemeğin yetersiz dinlenmeye yol açtığı algısıdır. Ancak bu sorunun önüne geçmek istiyorsanız yalnızca belirli besinleri tüketmeniz gerekiyor.
İşte yatmadan önce tüketilmesi gereken yiyecek ve içecekler:

Papatya çayı

Papatya çayının daha dinlendirici ve doyurucu bir uykuya katkıda bulunacağına inanılıyor. Yemeyi daha da keyifli hale getirmek için içine bir kaşık bal ekleyebilirsiniz. Ancak çayın sizi sorundan kurtarmayacağını düşünüyorsanız ve kendinizi tekrar acıkıp bitkin hissedeceğinizi düşünüyorsanız, içine bir dilim ekmeği de güvenle ekleyebilirsiniz.

Yulaf gevreği

Yulaftaki lif, iyi dinlenmenize ve iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Bu sağlıklı besinden küçük bir porsiyonun size hiçbir zararı olmaz.

Badem

Bademlerin magnezyum ve triptofan içerdiğini biliyor muydunuz? Çoğu uyku hapının bileşiminde bunlar var mı? Bu sana ne anlatıyor? Yatmadan önce bir avuç badem yerseniz hem açlık hissini ortadan kaldıracak hem de daha kaliteli ve sağlıklı bir uykunun keyfini çıkaracaksınız.

Muz

Muz vücudumuzu mahrum etmememiz gereken lezzetli ve faydalı bir meyvedir. Yatmadan önce bir muz mükemmel bir seçimdir. Sarı meyve melatonin, serotonin ve magnezyum içerir.

Gerçek şu ki, bize somut olarak yansıyan, belli bir besinin tüketildiği zaman değil, gün içinde tüketilen miktarıdır. Arttırırsak vücut kitlemizi de arttırmış oluruz. Yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve doktor muayenesinin ya da dengeli beslenmenin yerine geçmez. Umarız sizlerle paylaştığımız bilgilerle faydalı olmuşuzdur. Eğer çok aç hissediyorsanız yatmadan önce bu birkaç yiyeceği atıştırın. Sadece sizi doyurmakla kalmayacak, aynı zamanda daha huzurlu uyuyacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x